Macera Atölyesi - Aktiv Outdoor markasıdır
Macera Atölyesi bir Aktiv Outdoor markasıdır.
Sitede kullanılan fotoğraflar, 3D çizimler, text ve bilgilerin bir kısmının veya bütününün izinsiz kullanılması yasaktır.
Macera Atölyesi - İletişim/Telefon Bilgisi

Etkinlik Kulesi

Etkinlik Kulesi

Etkinlik KulesiAlanınızın büyüklüğüne ve talep ettiğiniz aktivitelere göre farklı boyutlarda ve özelliklerde etkinlik kuleleri oluşturabiliriz. Sade bir tasarımla oluşturulacak olan aktivite kulesi mevut alanınızda bulunan diğer çevresel etkenlere (bina, ağaç vb.) adapte edilebilir. Etkinlik kulesi oluşumu ilk etapta seçeceğiniz aktivitelere göre şekillenirken sağlam bir yapı üzerine inşa edilen kuleye zaman içerisinde farklı aktivitelerde ekleyerek genişletebilirsiniz.

Etkinlik Kulesi aşağıdaki aktivitelerin hepsini veya seçeceğiniz kısmını içerecek şekilde size özel olarak oluşturulabilir;

» Ahşap tırmanma duvarı
» Yapay kaya tırmanma duvarı
» Buz tırmanma duvarı
» Serbest düşüş platformu
» Zipline hatları
» Abseling platformu
» Alçak ip parkurları
» Depolama alanı

Tırmanma duvarları

Birçok tırmanış rotasından oluşan tırmanma duvarları mükemmel bir eğlencedir. Kulenin tırmanma duvarlarını ahşap, yapay kaya veya buz tırmanma alternatifleri ile düz veya negatifli olarak oluşturabiliriz

Serbest düşüş platformu

Düşük maliyetli adrenalini yüksek bir aktivite olan serbest düşüş platformlarında katılımcı belirli bir yükseklikten kendisini boşluğa bırakarak adrenalin yüklü anlar yaşamaktadır, sistem üzerindeki emniyet mekanizması katılımcının belirli bir mesafeye kadar hızlı düşüşünü sağlayarak yere güvenli ve yavaş bir iniş yapmasını sağlamaktadır.

Zipline hatları

Etkinlik kulesi zipline hatlarının kullanımı için uygundur, Kulenin farklı yüksekliklerinde oluşturulacak olan platformlar ile birden fazla zipline hattı farklı zorluk derecelerine göre kuleye adapte edilebilir. 50 mt ile 300 mt arasında değişen uzunluklarda tek veya çift yön olarak oluşturulabilecek zipline hatları isteğe göre aynı anda iki katılımcının kullanabileceği şekilde de tasarlanabilir. Kulenin kurulacağı alana göre zipline hatları kuleden binalara geçiş veya parkurlara geçiş olarak dizayn edilebilir.

Abseling platformları

Tırmanma duvarlarında yukarı doğru hareket eden kullanıcı serbest düşüş aktivitesine göre daha fazla gayret isteyen abseling aktivitesinde emniyeti sağlanmış halat üzerinde yukarıdan aşağıya iple iniş yapabilmektedir.

Yüksek ve alçak ip parkurları

Etkinlik kulesi ip parkurları başlangıcı için mükemmel bir noktadır, kuleden başlayarak farklı şekillerde (beşgen, dikdörtgen, zikzak vb.) oluşturulan ip parkurları farklı yüksekliklerde alçak ve yüksek parkur olarak dizayn edilebilir. Etkinlik kulesi ve ip parkurları alanın büyüklüğüne göre çeşitlendirilebilir sistem daha sonradan ilave edilebilecek parkurlar için olanak sağlamaktadır.

Depolama Alanı

Etkinlik kulesinin içi tüm aktivite ekipmanları için depo veya personel için ofis olarak dizayn edilebilir

Teknik bilgiler

Vereceğimiz teknik bilgiler sadece yol gösterici bir referanstır, etkinlik kulesinin oluşturacağı alana ve kombine etmek istediğiniz aktivitelere göre değişiklik gösterebilir. Kesin projelendirme alanda yapılacak keşif çalışması sonrasında farklı alternatifler ile sizlere sunulmaktadır tüm projeler zaman içerisinde yapılabilecek ilaveler göz önünde bulundurularak oluşturulmaktadır.

Standart kule özellikleri:

» Kule çelik veya alüminyum konstrüksiyon üzerine ahşap elamanlardan oluşturulur
» Tüm metal aksam galvaniz, tüm ahşap aksam emprenye işlemi görmüştür.
» Kule ölçülerine göre oluşturulacak beton zemin üzerine yerleştirilir .Beton aksamda c30 beton kullanılır
» Kule toplam yüksekliği 15 metredir
» En üst kat seviyesi 13,5 metredir
» Kule içinde 4 kat sahanlığından oluşan profil ve levha sac tan imal edilmiş merdiven bulunur
» Kule giriş çıkış noktasında ve kule üzerindeki aktivitelere geçiş noktasında kilitli kapı bulunur.
» 15567-1 standart referanslarına göre oluşturulur
» Tüm tasarım genişleme için olanak sağlar
» Tüm projenin risk detayları, statik hesapları, çalışma prosedürleri yapılmıştır

Standart kule ekstraları:

» Serbest düşüş emniyet sistemi
» Tırmanma duvarı emniyet sistem
» Zipline emniyet sistemi
» Yüksek ve alçak parkur ip parkurları
» İç aydınlatma
» Yıldırımdan koruma

Etkinlik Kulesi Fotoğrafları

Etkinlik KulesiEtkinlik KulesiEtkinlik KulesiEtkinlik KulesiEtkinlik KulesiEtkinlik KulesiEtkinlik KulesiEtkinlik KulesiEtkinlik KulesiEtkinlik KulesiEtkinlik KulesiEtkinlik KulesiEtkinlik Kulesi
Macera Atölyesi _aka_ Aktiv Outdoor
Macera Atölyesi
Çağlayan Mah. Fener Cad. 2011 Sk.
A.Atmaca Sitesi
A-Blok No:20/7
Lara, Antalya / TÜRKİYE
Tel.: +90.242.324 8672
Fax: +90.242.324 8671

Diğer Markalarımız
  • Aktiv Rafting
  • Eco Family Park
  • Macera Kampları
  • 4x4 Turtle Expedition

Macera Atölyesi ERCA ÜYESİDİR