Macera Atölyesi - Aktiv Outdoor markasıdır
Macera Atölyesi bir Aktiv Outdoor markasıdır.
Sitede kullanılan fotoğraflar, 3D çizimler, text ve bilgilerin bir kısmının veya bütününün izinsiz kullanılması yasaktır.
Macera Atölyesi - İletişim/Telefon Bilgisi

PowerFan Serbest Düşüş Emniyet Sistemi

13 Metre yükseklikten kendinizi boşluğa bırakarak uçmanın keyfini yaşamak için paraşüt veya bungee jumping sistemine artık ihtiyacınız yok. Paraşüt veya benzeri aktiviteleri gerçekleştirmek için ciddi bir eğitim sürecinden geçmeniz lazım, bungee jumping aktivitesinin de esnek kordonları ne kadar güvenli olur ise olsun ufak kazalara yol açabilmekte.

Macera parkı, tırmanma duvarı aktivitelerine kombine olabilecek veya tek başına bir aktivite olarak kullanılabilecek serbest düşüş aktivitesini profesyonel yardım ve eğitim olmadan CE EN 341  ve EN 360 standart sertifikalarına sahip powerfan veya quick jump mekanizmalarının yardımı ile güvenli olarak gerçekleştirebilirsiniz.

Hava dirençli serbest düşüş  emniyet sistemi olan Powerfan ve Manyetik fren sistemi tertibatı bulunan Quick Jump  da kullanıcı sisteme 6mm kalınlığında dynema halat, şok emici kordon ve kilitli çelik karabina ile bağlıdır. Her iki mekanizma atlayışını gerçekleştiren kullanıcının belirli bir mesafeye kadar serbest düşüşüne izin vermektedir.Kilit ve fren mekanizmasının devreye girdiği yükseklikten itibaren powerfanda ; mekanizma üzerindeki fan ve yay aracılığı ile kullanıcının hızını yavaşlatılmakta Quick Jumpta; manyetik fren sistemi devreye girmekte ve  kullanıcının yere güvenli bir şekilde inişine olanak sağlanmaktadır.

 

Macera Atölyesi _aka_ Aktiv Outdoor
Macera Atölyesi
Çağlayan Mah. Fener Cad. 2011 Sk.
A.Atmaca Sitesi
A-Blok No:20/7
Lara, Antalya / TÜRKİYE
Tel.: +90.242.324 8672
Fax: +90.242.324 8671

Diğer Markalarımız
  • Aktiv Rafting
  • Eco Family Park
  • Macera Kampları
  • 4x4 Turtle Expedition

Macera Atölyesi ERCA ÜYESİDİR