Macera Atölyesi - Aktiv Outdoor markasıdır
Macera Atölyesi bir Aktiv Outdoor markasıdır.
Sitede kullanılan fotoğraflar, 3D çizimler, text ve bilgilerin bir kısmının veya bütününün izinsiz kullanılması yasaktır.
Macera Atölyesi - İletişim/Telefon Bilgisi

Tırmanma Duvarı İmalatı

 

Hayal edin, gerçekleştirelim...

Açık veya kapalı mekanlarda uygun alanlara göre tasarlanan  yetişkin ve çocukların fiziksel ve zihinsel gelişimini destekleyen sportif tırmanış duvarları ile bilmediğimiz özelliklerinizi keşfedecek gözünüzü yükseklere dikecek ve kendinize güvenmenin gücünü görerek hayatı daha cesur yaşayacaksınız.

Tırmanma duvarları (bouldering) ; açık alanlarda tırmanma kulesi,kapalı alanlarda salon tırmanma duvarı uygun alanın bulunmadığı noktalarda mobil tırmanma duvarı olarak yapay kaya görünümlü, ahşap yüzeyli veya buz tırmanma alternatifleri ile standart veya negatifli olarak uygulanabilir. ayrıca Çocuk tırmanma duvarları, okul tırmanma duvarları, özel alan duvarları, eğimli tırmanma duvarları, tırmanma duvarı merkezleri, tırmanma kuleleri ve mobil tırmanma duvarı gibi bir çeşiti mevcuttur. 

TEKNİK BİLGİLER

Tırmanma duvarları betonarme zemin üzerine ankraj sistemi ile sabitlenen iskelet üzerinde şekillenmektedir. Genişlik ve boy ölçüleri tamamı ile talebe göre oluşturulmaktadır. Çocuk ve yetişkin tırmanma duvarı yüzeyinin zorluk derecesi kullanım amacına göre duvara yerleştirilen farklı renkli tutamakların oluşturduğu rotalar ile çeşitlendirilebilmektedir.

 

Kaya tırmanışına alternatif olan yapay sportif tırmanış duvarları, kaya tırmanışına göre daha az maliyet, zaman ve tırmanma malzemeleri ile yetişkin, çocuk ve her yaş gurubundaki insanlar için farklı eğim ve açılarda oluşturulan yapılardır. Yapay duvarlar üzerinde tırmanış yüzeyinin ölçülerine göre farklı boyutlarda ve zorluk derecelerine göre farklı sayılarda düzensiz olarak yerleştirilen tutamaklar ile oluşturulan rotalar üzerinde uygulanabilir

Tırmanma

TIRMANMA DUVARI MODELLERİ

Tırmanma duvarları taleplerinize ve gereksinimlerinize göre düz veya negatifli olarak aşağıdaki modellerde oluşturulabilir

Ahşap  Tırmanma Duvarları

Alüminyum veya çelik konstrüksiyon üzerine emprenye işlemi görmüş 1.sınıf ağaç malzemeden imal edilmiş olan ahşapların bir araya getirilmesinden oluşan tırmanma duvarı modelidir. Ahşap malzeme ana taşıyıcı iskelet üzerine tek bir düzende monte edilebileceği gibi farklı boy ve aralıklar ile de monte edilerek duvar yüzeyi şekillendirilebilir. Tırmanma yüzeyi üzerinde farklı renkli tutamaklar ile oluşturulmuş olan rotalar üzerinde istenildiğinde değişiklik yapılabilir veya ilave tutamaklar ile yeni rota oluşturulabilir.

Tırmanma

Fiberglass Tırmanma Duvarları

Fiberglass malzemeden oluşturulmuş plakaların bir araya getirilerek alüminyum veya çelik konstrüksiyon üzerine sabitlenmesinden oluşan tırmanma duvarı modelidir. Tırmanış yüzeyi doğada bulunan farklı kaya oluşumlarının bire bir örnekleri olarak tasarlanabilir veya istediğiniz renklerde oluşturulabilmektedir. Tırmanış rotalarının zorluk derecelerini tutamak renklerine göre oluşturulabilinir.

Plywod Tırmanma Duvarları

Alüminyum veya çelik konstrüksiyon üzerine marin özelliğe sahip ahşap plakaların bir araya getirilmesinden oluşan tırmanma duvarı modelidir. Kullanılan malzeme özelliği itibari ile diğer tırmanma duvarlarına göre daha pürüzsüz bir tırmanış yüzeyi sağlamaktadır. Tırmanma yüzeyi üzerinde farklı renkli tutamaklar ile oluşturulmuş olan rotalar üzerinde istenildiğinde değişiklik yapılabilir veya ilave tutamaklar  ile yeni rota oluşturulabilir

Buz Tırmanma Duvarları

Alüminyum veya çelik konstrüksiyon üzerine uygulanan kompozit malzemenin  özel solisyon ile üretilmiş plakadan oluşan tırmanma duvarı modelidir. Diğer duvar modellerine göre kullanıcıyı daha zorlayıcı bir model olan buz tırmanma duvarları daha çok profesyonel kullanıcılar tarafından tercih edilmektedir.

TIRMANMA DUVARI UYGULAMA ALANLARI

 • Okullar İçin
 • Salonlar İçin
 • İç Mekanlar İçin
 • Çocuk Tırmanna Duvarları

TIRMANMA DUVARI TEMEL ÖZELLİKLERİ

 • Tırmanma duvarları risk değerlendirmesi, standart çalışma prosedürleri, mühendislik hesapları, malzeme sertifikaları ve güvenlik politikası ile birlikte oluşturulur.
 • Tüm tırmanma duvarı modelleri beton zemin üzerine ankraj sistemi ile sabitlenmiş çelik konstrüksiyon üzerinde uygulanır.
 • Tırmanma duvarı alanı için ayrılmış olan bölümünüz ölçülerine göre farklı genişlik ve uzunluklarda uygulanabilmektedir
 • Tırmanma duvarı üzerinde bulunan tutamaklar kompozit teknolojisi ile üretilmiş mikro girintili ve çıkıntılı özelliğe sahiptir
 • Duvar üzerindeki tutamak sayısı tırmanış zorluk derecesine ve rotalarına göre farklı adet ve ebatlarda olabilir.

TIRMANMA DUVARI EKSTRALARI

 • Emniyet sistemi
 • Kullanıcı ekipmanları
 • Çevre düzeni ve peyzaj
 • Ormanlık alan için izin alınması gerekiyor ise yapılacak işlemler ve prosedür
 • Aydınlatma
 • Personel eğitimi

EMNİYET SİSTEMLERİ

Trublue

Trublue Emniyet Sistemi

Fiziksel ve zihinsel gelişime katkı sağlayan, amatör olarak kullanılan tırmanma duvarı aktivitelerinde en büyük korku tabi ki de düşme riskidir. Normal bir tırmanma duvarında aktiviteyi gerçekleştirirken emniyetinizin manuel olarak alanında uzman profesyonel bir kişi tarafından sağlanması gerekmektedir. Profesyonel yardımın gerek kalmadığı trublue emniyet sisteminin uygulandığı tırmanma duvarı aktivitesinde kullanıcının düşme riskine karşı oluşabilecek kazalar sıfıra indirgenmiştir. TS EN 341 standart sertifikasına sahip ve tüm dünyada kullanılan sistem de kullanıcı bir halat yardımı ile Trubulue sistemine bağlı durumundadır ve olası düşme durumunda sistem kullanıcının düşüşüne engel olmaktadır.

Tırmanma Duvarı İmalatı Fotoğrafları

Tırmanma Duvarı İmalatıTırmanma Duvarı İmalatıTırmanma Duvarı İmalatıTırmanma Duvarı İmalatıTırmanma Duvarı İmalatıTırmanma Duvarı İmalatıTırmanma Duvarı İmalatıTırmanma Duvarı İmalatıTırmanma Duvarı İmalatıTırmanma Duvarı İmalatıTırmanma Duvarı İmalatıTırmanma Duvarı İmalatıTırmanma Duvarı İmalatıTırmanma Duvarı İmalatıTırmanma Duvarı İmalatıTırmanma Duvarı İmalatıTırmanma Duvarı İmalatıTırmanma Duvarı İmalatı
Macera Atölyesi _aka_ Aktiv Outdoor
Macera Atölyesi
Çağlayan Mah. Fener Cad. 2011 Sk.
A.Atmaca Sitesi
A-Blok No:20/7
Lara, Antalya / TÜRKİYE
Tel.: +90.242.324 8672
Fax: +90.242.324 8671

Diğer Markalarımız
 • Aktiv Rafting
 • Eco Family Park
 • Macera Kampları
 • 4x4 Turtle Expedition

Macera Atölyesi ERCA ÜYESİDİR