Macera Atölyesi - Aktiv Outdoor markasıdır
Macera Atölyesi bir Aktiv Outdoor markasıdır.
Sitede kullanılan fotoğraflar, 3D çizimler, text ve bilgilerin bir kısmının veya bütününün izinsiz kullanılması yasaktır.
Macera Atölyesi - İletişim/Telefon Bilgisi

Mobil Tırmanma Duvarları

Mobil Tırmanma DuvarlarıHayal edin,gerçekleştirelim...

Açık veya kapalı mekanlarda uygun alanlara göre tasarlanan  yetişkin ve çocukların fiziksel ve zihinsel gelişimini destekleyen sportif tırmanış duvarları ile bilmediğimiz özelliklerinizi keşfedecek gözünüzü yükseklere dikecek ve kendinize güvenmenin gücünü görerek hayatı daha cesur yaşayacaksınız.

Yapay tırmanış duvarları ; doğada bulunan farklı kaya oluşumlarının bire bir örneklerinin kompozit malzeme ile üretiminden, ahşap yüzeylerin renkli tutamaklar ile şekillenmesinden, alüminyum veya çelik konstrüksiyon üzerlerinin plywood malzeme ile kaplanmasından veya uygulamaya olanak sağlayan standart bir duvarın faklı boy ve ölçülerdeki tutamaklar ile tırmanış yüzeyi haline getirilmesi ile oluşturulabilir.

Tırmanma duvarları (bouldering) ; açık alanlarda tırmanma kulesi,kapalı alanlarda salon tırmanma duvarı uygun alanın bulunmadığı noktalarda mobil tırmanma duvarı olarak yapay kaya görünümlü,ahşap yüzeyli veya buz tırmanma alternatifleri ile standart veya negatifli olarak uygulanabilir.

Yetişkin ve çocuk tırmanma duvarlarının zorluk dereceleri ve tırmanış yüzeyinde kullanılacak tutamak sayıları duvarın özellik (yapay kaya,ahşap,plywood) ve yüksekliğine göre farklılıklar göstermektedir. Tırmanma duvarı imalatı Türk Standartları Enstitüsünün TSE EN 12572-1 / TSE EN 12572-2 / TSE EN 12572-3  standartları referans alınarak yapılmaktadır.

Kaya tırmanışına alternatif olan yapay sportif tırmanış duvarları kaya tırmanışına göre daha az maliyet,zaman  ve tırmanma malzemeleri ile yetişkin,çocuk ve her yaş gurubundaki insanlar için farklı eğim ve açılarda oluşturulan yapay duvarlar üzerinde tırmanış yüzeyinin ölçülerine göre farklı boyutlarda ve zorluk derecelerine göre farklı sayılarda düzensiz olarak yerleştirilen tutamaklar ile oluşturulan rotalar üzerinde uygulanabilir.

Macera Atölyesi _aka_ Aktiv Outdoor
Macera Atölyesi
Çağlayan Mah. Fener Cad. 2011 Sk.
A.Atmaca Sitesi
A-Blok No:20/7
Lara, Antalya / TÜRKİYE
Tel.: +90.242.324 8672
Fax: +90.242.324 8671

Diğer Markalarımız
  • Aktiv Rafting
  • Eco Family Park
  • Macera Kampları
  • 4x4 Turtle Expedition

Macera Atölyesi ERCA ÜYESİDİR