Macera Atölyesi - Aktiv Outdoor markasıdır
Macera Atölyesi bir Aktiv Outdoor markasıdır.
Sitede kullanılan fotoğraflar, 3D çizimler, text ve bilgilerin bir kısmının veya bütününün izinsiz kullanılması yasaktır.
Macera Atölyesi - İletişim/Telefon Bilgisi

Katılımcı Emniyeti ve Güvenlik Sistemleri

Eğlence amaçlı olarak oluşturulan macera parklarının en önemli unsuru kullanıcıların güvenli olarak aktiviteyi gerçekleştirmesidir.Park içerisinde kullanılan emniyet sistemleri manuel, yarı otomatik ve full otomatik sistemler olarak  farklılıklar gösterebilir ama tüm emniyet sistemleri için geçerli olan kural, macera parkı içerisinde parkur ve oyunların dışında 12 mm çelik özlü veya fiber çekirdekli galvanizli çelik halattan kesintisiz emniyet hattının kurulmasıdır. Emniyet hattı ağaçlar arasına germe yöntemi ile uygulanmalı pres sistemi ile sabitlenmeli ve kullanıcının hareketlerini kısıtlamayacak yükseklikte olmalıdır.

katilimci-emniyeti-ve-guvenligi

EDELRID SMART BELAY SİSTEM

Kontrolün yarı otomatik olarak sağlandığı kendinden makaralı emniyet sisteminde kullanıcı emniyet hattına iki kol ile bağlıdır, parkur geçişlerinde kollardan biri açılarak sistemden ayrıldığında mekanizma diğer kolun açılmasını önleyerek kullanıcının en az bir noktadan sisteme bağlı kalmasını sağlar. Macera parkı kullanımına uygun çelik makara ile donatılmış olan sistemde zipline hatları için ayrıca bir makara kullanımı gerekmemektedir.Sistem  EN 354 EN 355 EN 566 EN 362:2008 EN 12278 standart sertifikalarına sahiptir.

Edelrid Smart Belay

 

BORNACK SSB  SELF BELAY SİSTEM

Kontrolün yarı otomatik olarak sağlandığı sistemde kullanıcı hatası ile oluşabilecek  her türlü kaza riski minimize edilmiştir.Edelrid Smart Belay sistemin benzeri olan sistemde kullanıcı emniyeti iki kilitli mekanizmayla sağlanmakta ve hiç bir zaman emniyet hattından çıkmadan hareket edememektedir. Edelrid Smart Belay sisteminden farklı olarak Bornack SSb Self Belay sistemde zipline hatları için trac makaraya ihtiyaç vardır.Sistem EN354 ve CE0123 standart sertifikalarına sahiptir.

Bornack SSP Self Belay

 

SAFE ROLLER CONTINUE SİSTEM

Kontrolün full otomatik olarak sağlandığı sistem kullanıcının emniyet hattından profesyonel yardım olmadan çıkmasına engel olmaktadır. Sistem sürekli emniyet hattına bağlı ekipman ile kesintisiz olarak sürdürülmekte ve parkur sonuna kadar katılımcı sistem çıkamamaktadır.Sistem EN 12278 EN 795 ve EN15567 standart sertifikalarına sahiptir.

Safe Roller Kesintisiz SistemMacera Atölyesi _aka_ Aktiv Outdoor
Macera Atölyesi
Çağlayan Mah. Fener Cad. 2011 Sk.
A.Atmaca Sitesi
A-Blok No:20/7
Lara, Antalya / TÜRKİYE
Tel.: +90.242.324 8672
Fax: +90.242.324 8671

Diğer Markalarımız
  • Aktiv Rafting
  • Eco Family Park
  • Macera Kampları
  • 4x4 Turtle Expedition

Macera Atölyesi ERCA ÜYESİDİR